Trzy Potoki

Co w trawie piszczy? – Nowica, miejsce dla Was

Mieszkaliśmy w wielkim mieście. Nowicę, Beskidzki zagon ziemi niczyjej odwiedzaliśmy tak często, jak to było możliwe. Za każdym razem, gdy wracaliśmy do domu, budziła się w nas tęsknota za Beskidem Niskim, a szczególnie za tym miejscem. Tęsknota narastająca i uporczywa, przeszkadzająca jak drzazga – najbardziej bolesna, bo tkwiąca w sercu.

Co skrywa w sobie Nowica?

Gdy byliśmy „u siebie” zadawaliśmy sobie wiele pytań – jak jest TAM teraz? Czy w maju zieleń jest tak soczysta, jak w naszych wyobrażeniach? Jakie kwitną kwiaty? Co czuć w powietrzu, gdy nadchodzi jesienny halny, niosąc od pól i łąk zapach ziemi? W jaką barwę stroją się październikowe góry? Uporczywe myśli nastrajają do zmian w każdej dziedzinie życia. Natrętne „fajnie byłoby przeżyć tu cały rok” zmieniło się w decyzję. Teraz nasz dom jest TU.

Dlaczego ten blog?

Może ktoś – jak my niegdyś – tęskni do tego miejsca, które poznał w krótkim okresie wakacyjnego wypoczynku. To miejsce dedykujemy właśnie Im – marzycielom, którym w sercach zakiełkowała miłość do najcudowniejszego miejsca na ziemi.
Jeśli nie możecie teraz TU być – będziemy Wam o tym opowiadać…