Trzy Potoki

Aktywności na każdą porę roku

spacery i wędrówki

W okolicy znajdą się opcje dla rodziny z małymi dziećmi i szlaki dla wytrawnych turystów. Nie zabraknie przy tym ciekawych miejsc do zwiedzania. Szlak Architektury Drewnianej, zagroda Łemkowska „Dziubyniłka”, cmentarze z okresu I Wojny Światowej – to tylko niektóre z propozycji.

rower górski

Teren bez wątpienia jest wyśmienity dla rowerzystów. I tu znowu można znaleźć opcje o różnych stopniach trudności. Od niemalże spacerowych tras wiodących przez malownicze Łemkowskie wsie, po wąskie i wymagające szlaki w dzikim terenie.

jazda konna

To kolejną „flagową” aktywność świetnie sprawdzająca się w Beskidzie Niskim. Goście mogą skorzystać z kilku stadnin w okolicy, które oferują jazdy dla różnego stopnia zaawansowania jeźdźców.

nad wodą

Wśród licznych atrakcji w naszej okolicy jest jeszcze zalew Klimkówka. To sztuczne jezioro o urokliwym otoczeniu całkiem dobrze nadaje się do kąpieli. Można też popływać kajakiem lub rowerem wodnym. Więcej na  http://zalewklimkowka.pl/. Drugą z możliwości jest spacer nad Nowicką rzekę, za wieś w kierunku Leszczyn. Popływać się nie da, ale dzieciaki będą miały frajdę, a i dorośli mogą pomoczyć nogi i ochlapać się rześką wodą. Można w końcu w ogóle nie ruszać się poza nasze siedlisko i po prostu rozłożyć leżak przy naszym potoku, zaś dzieciom podsunąć pomysł na zbudowanie tamy.