Trzy Potoki

O Beskidzie Niskim

magiczne góry

Beski Niski - magiczne góry

a w beskidzie zamyślony buk… w górach jest wszystko co kocham… a wokół góry, góry i góry… Tak wiele jest wierszy i piosenek o górach, więc nie ma co się powtarzać. A Beskid Niski jest pośród gór szczególny. I choć nie mamy wysokich szczytów, spektakularnych widoków, urwisk i przepaści, jest tu rodzaj subtelnej energii, jakiś taki klimat, który wzbudza niewypowiedziany zachwyt i napełnia niezwykłym spokojem. I właściwie nie ma takich słów żeby to opisać, trzeba tego samemu doświadczyć.

Beskid Niski i nasze Trzy Potoki

to ciągle region bez tłumów turystów, co jest kolejnym powodem, żeby spędzić tu trochę czasu.

Nie do pominięcia jest również aspekt historyczny i kulturowy tego regionu. Od historii ludu Łemków, poprzez krwawy teatr I Wojny Światowej, po architekturę drewnianą i współczesny kociołek kulturowy jaki tworzy się od kilku dekad na skutek ruchu napływowego, głównie z wielkich miast.
Beskid Niski w oczywisty sposób jest wspaniałym miejscem na rozmaite aktywności, sprzyjającym jednocześnie stylowi slow-life.
A więc spacery i wędrówki. Znajdą się opcje dla rodziny z małymi dziećmi i szlaki dla wytrawnych turystów.
Teren jest również wyśmienity dla rowerzystów. I tu znowu można znaleźć opcje o różnych stopniach trudności.
W końcu świetnie sprawdza się w Beskidzie Niskim jazda konna, toteż nie brakuje tu stadnin i szlaków konnych.
Zimową porą panują świetne warunki dla narciarstwa biegowego, szczególnie w opcji wędrówek „na dziko”. Można też korzystać z przygotowanych tras biegowych znajdujących się w miejscowości Krzywa http://www.snieznetrasy.pl/
W Beskidzie Niskim można również uprawiać narciarstwo zjazdowe. I choć nie ma tu wielkich ośrodków, to stoki są przyjemne i zazwyczaj nie zatłoczone.